VRF Sistemleri tek bir dış üniteye birden fazla iç ünite bağlanarak kontrol edilen klima sistemleridir. VRF sistemlerinde dış ünitenin montajı bina dışına yapılır, iç üniteler ise bina içinde bulunur. Böylece alandan tasarruf edilmiş olur.

VRF Sistemleri diğer klima sistemlerine göre daha enerji dostu sistemlerdir. Başta maliyet olarak diğer sistemlerden daha maliyetli olarak görünse de uzun vadede daha kazançlı bir sistemdir. Konut ve ticari alanlarda enerji tasarrufu sağlar, bu da hem ekonomik olarak hem de çevre açısından oldukça tasarrufu beraberinde getirir.

VRF Sistemleri uygulanacak binanın kapasitesine ve ihtiyaçlarına göre belirlenerek kurulur. İnsanların toplu olarak bulundukları alanlarda tercih edilir. Bu sistemler daha çok insan için en konforlu sistemdir. Tek bir dış üniteye bağlı olarak birden fazla iç üniteye sahip olan VRF Sistemlerinde iç üniteler birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebilir. Bu da aynı anda pek çok insanın kullanımında olan klima sistemi olarak oldukça avantajlıdır.

VRF Sistemleri split klimalardan farklı olarak daha fazla enerji tasarrufu ile çalışır böylece maliyet olarak da ekonomik bir seçimdir. Aynı zamanda kullanıcılar için de konforu üst seviyelerde tutar. VRF Sistemlerinin kurulumu diğer klima tiplerine göre kolaydır. Tek bir dış üniteye bağlanacak olan iç üniteler ile işletme maliyetlerinizi de azaltır. Ayrıca alandan tasarruf edilmesi bakımından da oldukça avantajlıdır.

VRF Sistemleri ofisler, alışveriş merkezleri, villalar, lüks apartmanlar, oteller, hastaneler ve plazalarda oldukça sık olarak tercih edilir. İnsanların yoğun olarak bulundukları alanlarda, bağımsız sıcaklık derecelerine sahip olunabilmesi açısından oldukça konforludur. Aynı zamanda bu kalabalık alanlarda oldukça düşük bir ses seviyesi ile çalışır, gürültü oluşturmaz.

VRF Sistemleri sıcaklık ve soğukluğu hızlı bir şekilde sağlar, sıcak ve soğuk havayı eşit şekilde dağıtır. Hem ısıtma hem de soğutma yapabilen VRF Sistemleri ile ayrıca bir ısıtma ya da soğutma cihazına ihtiyacınız olmayacaktır.

Ustalar Teknik olarak VRF Sistemleri konusunda ihtiyaçlarınızın analizini yapıyor ve ihtiyacınıza uygun sistemin kurulum ve montajını gerçekleştiriyoruz. Merak ettiğiniz tüm konular için bizimle iletişime geçebilir, bilgi alabilirsiniz.