Günümüzde bulunduğumuz ortamların genişliğini göz önünde bulundurduğumuzda standart klima sistemlerinin yetersiz kaldığını görürüz. Aynı zamanda bu klima sistemleri görüntüleri itibariyle de şık bir görüntü ortaya çıkarmaz. Gelişen teknolojiyle beraber gelen yenilikler klimalarda da kendini göstermiş durumda. Kaset tipi klimalar şık görüntüleri ve pek çok avantajı ile kullanıcıların sıkça tercih ettikleri bir klima sistemi haline gelmiş durumdadır.

Kaset tipi klimalar en büyük avantajlarından biri yer tasarrufudur. Tıpkı kanal tipi klimalarda olduğu gibi kaset tipi klimalarda da iç ünite tavan arası boşluğuna monte edilir. Bu sayede ortamda yer kaplamasının önüne geçilmiş olacak ve dekorasyon açısından da oldukça şık bir görünüme sahip olacaktır.

Özellikle diğer klima sistemlerinin yetersiz kaldığı geniş ortamlarda kullanılan kaset tipi klimalar geniş ortamların ısıtma ve soğutmasını sağlamakta oldukça verimlidir. Villalar, iş yerleri, alış veriş merkezleri, mağazalar ve okullarda sıkça tercih edilen bir klima türü olan kaset tipi klimalar verimli çalışmaları ile de kullanıcılarını memnun ederler.

Kaset tipi klimalar dört yöne hava üfleyebilme özelliği ile ortamda dengeli bir hava salınımı sağlarlar. Aynı zamanda toz ve karbon filtrelerine sahip olmaları ile de ortamda kaliteli bir hava döngüsü oluşmasını sağlar. Çalışma durumunu ortamdaki insan sayısına orantılı şekilde otomatik olarak ayarlayabilmesi sayesinde ise hem ekonomik hem de verimli bir kullanım sunar.

Kaset tipi klimalar tıpkı kanal tipi klimalarda olduğu gibi oldukça sessiz çalışan iç üniteye sahiptir. Bu sayede kullanılan alanda herhangi bir gürültü oluşturmadan çalışır. Kaset tipi klimalar elektrik kesintilerine karşı da oldukça duyarlı klimalardır. Diğer klima çeşitlerinin aksine elektrik kesintilerinde hata vermez. Elektrik geldiği zaman aynı şekilde çalışmaya devam eder.

Kaset tipi klimaların diğer bir avantajı da ortamdaki nemi yok ederek dengeli bir sıcaklık sunmasıdır. Ortam durumuna göre çalıştığı için ortamdaki nemi ara çalışmaları ile yok eder. Oldukça şık, verimli ve ekonomik olan bu klima çeşidi hakkında detaylı bilgi almak ve ihtiyacınıza en uygun klima sisteminin öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.