Birçok klima çeşidi arasından seçebileceğiniz klima türlerinden biri de split klimalardır. Split klimalar dünya çapında en yaygın olarak tercih edilen klimalardır. Bu klimalarda iç ve dış ünite birbirinden ayrıdır. Bu klimaların ayrı iç ve dış ünitelere sahip olması sayesinde estetik bir görüntüye sahiptir.

Bulunulan ortamların fiziksel ve iklimsel özellikleri göz önüne alınarak tercih edilecek olan klimalar ortamda bulunan insanların yaşam kalitesini yüksek seviyelere çeker. Kontrolün tamamen sizin elinizde bulunduğu split klimalarla kaliteli bir ortam yaratabilir, evinizi ve ya ofisinizde daha kaliteli bir ortam yaratabilirsiniz.

Split klimaların kullanım alanları oldukça fazla olsa da en çok tercih edildikleri yerler evlerdir. Hem ısıtma hem de soğutma yapabilen bu klimalar en çok tercih edilme sebeplerindendir. Alan genişliği ve kullanım türü dikkate alındığında oldukça verimli olan split klimalar ofis ve kapalı alanlarda oldukça sık tercih edilir.

Split klimalarda gelişmiş bir teknoloji kullanılır. Kullanılan bu gelişmiş teknoloji sayesinde sıcak ya da soğuk havalarda en hızlı ve en verimli performansı sağlar. Split klimaların bu verimli performansı aynı zamanda ekonomik bir tercihtir.

Split klimalar enerji tasarrufu konusunda en yüksek performansı gösteren klimalardandır. Bu sebeple hem çevre dostu hem de ekonomik tercih olarak split klimalar karşımıza çıkar. Bulunduğunuz alanın büyüklüğüne göre tercih edebileceğiniz klimalar, her anlamda avantajını göreceğiniz ürünlerdir.

Split klimalar diğer klimalara göre oldukça düşük bir ses düzeyinde çalışırlar. Fısıltıdan bile daha düşük ses düzeylerinde çalışan bu klimalar gürültü oluşmadan sağlıklı bir performans sergiler.  Aynı zamanda en çok tercih edilen klima türlerinden biri olan bu klimalardaki yoğun talep nedeniyle geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. İhtiyaçlarınıza en uygun klimayı tercih edebilir, dilerseniz Ustalar Teknik olarak firmamızdan da destek talep edebilirsiniz.

Split klimalar diğer klimalardan farklı olarak kolay bir şekilde monte olur, çeşitli kanal sistemleri için komplike olarak çalışmalar yapmaya gerek kalmadan oldukça hızlı ve kolay bir şekilde montajı yapılır. Bu sayede de klima tercihinizi yaptıktan sonra kısa bir süre içerisinde kullanmaya başlayabilirsiniz.