Ortamların hem ısıtılması hem de soğutulması için kullanılan klima türlerinden biri multi split klimalardır. Multi split klimalarda iç ve dış üniteler birbirinden ayrıdır. Multi split klimalar tek bir dış üniteye bağlı birden fazla iç ünitelerden oluşur. Hem merkezi olarak hem de bağımsız olarak kontrol edilebilen iç üniteleri ile geniş alanlar için oldukça uygun bir klima çeşididir.

Ev, ofis, alış veriş merkezi, spor salonu, hastane gibi içerisinde pek çok insanın zaman geçirdiği geniş alanlarda kullanılır. Bu ortamlarda bulunan insanların konforu için multi split klimalar oldukça kullanışlı bir klima sistemleridir.

Multi split klimalarda tek bir dış üniteye birden fazla iç ünite bağlanır. Bu durum ise alan sıkıntısının önüne geçer. Dışarıya montajı yapılan tek dış ünite olduğu için de ses seviyesi minimize edilmiş olur dolayısıyla da gürültü oluşturulmamış olacaktır. Multi split klimalar sadece alan tasarrufu ve görüntü kirliliği konusunda değil enerji tasarrufu konusunda da oldukça başarılıdır.  Enerji tüketimi ve tasarrufu açısından oldukça verimlidir. Enerji tasarrufu konusunda yüksek verim elde etmesi ile de oldukça ekonomik bir tercih olarak karşımıza multi split klimalar çıkar.

Multi split klimalar diğer klimalara göre daha sessiz, daha tasarruflu ve daha ekolojik klima sistemleridir. Multi split klimalar kısa sürede çok verimli ve yüksek performansta iklimlendirme sağlar. Bu performansı sebebiyle dünyada en yaygın olarak kullanılan klima çeşitlerindendir. Bundan dolayı geniş ürün yelpazesine sahiptir.

Multi split klima sistemleri de diğer klima sistemleri gibi doğru bir şekilde tercih edildiği zaman oldukça verimli sistemlerdir. Geniş alanlarda klima sistemi kullanmak istediğiniz zaman kullanılacak alanın fiziki özellikleri ve büyüklüğü göz önünde bulundurularak tercih yapılır. Multi split klima sistemleri kullanmak istediğiniz alanlarda Ustalar Teknik olarak ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde tespit ederek, en verimli hizmeti almanızı sağlıyoruz.

Multi split klima sistemleri konusunda daha detaylı bilgi almak, klima marka ve modelleri arasından ihtiyacınıza uygun tercih yapmak için bize danışabilir, deneyimli ekip arkadaşlarımızdan yardım alarak ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz.