Giderek değişen tasarımlarla birlikte klima sistemleri bu süreçten etkilendi. Daha şık tasarımlar klimalarda da kendini gösterdi. Kanal tipi klimalar ince ve kompakt tasarımları ile kullanıcıların tercih edebilecekleri seçeneklerden biridir. Ofis, plaza ve iş merkezleri, hava alanları, spor salonları, toplantı salonları, okullar, hastaneler ve fabrikalar gibi çok fazla kullanım alanı bulunan bu klima sistemleri doğru bir projelendirme ile birlikte kullanıldıklarında oldukça verimli ve şık bir görüntüye sahip olabilmektedirler.

Kanal ve menfezler yardımı ile hava dağılımı sağlayan kanal tipi klimalar homojen bir hava akımı sağlayarak oldukça verimli bir kullanım sağlar. Diğer klima sistemlerinde olduğu gibi iç ve dış ünitelerden oluşan kanal tipi klimalarda iç ünite tavan arasındaki boşluklara yerleştirilir. Dış ünite ise gürültü ve hava akımını yok edebilecek şekilde dış alanlara monte edilir. Aynı zamanda içeriye montajı sağlanan iç ünitenin oldukça sessiz çalışması ile de oldukça sık şekilde tercih edilen klima sistemlerindendir.

İç ünitenin montajının tavan arası gibi boşluklara yapılıyor olması iç ünitenin gizli olmasını sağlar. Bu da dekorasyon açısından oldukça şık bir görünüm sağlar. Kanal tipi klimalar şık görüntülerinin yanı sıra hava akımını homojen şekilde kullanılan ortama yayarak oldukça verimli bir kullanım sağlar. Bu şekilde ısıyı da ortama eşit şekilde yayarak, ortam içindeki ısı dengesizliğinin de önüne geçer.

Kanal tipi klimaların tüm bu avantajlarının yanında bakım ve temizliği de oldukça kolaydır. Düzenli bir şekilde bakım ve temizliği yapıldığı zaman bu klimalar enerji tasarrufu konusunda oldukça verimli ve çevre dostudurlar.

Geniş tavanlı ve büyük mekanlar için oldukça kullanışlı olan bu klima sistemleri kısa sürede ortamın ısıtılmasını ya da soğutulmasını sağlayarak, ortamdaki insanlar için konforlu yaşam alanı sunar. Pek çok farklı marka ve modele sahip olan kanal tipi klimalar konusunda daha detaylı bilgi alma, bulunduğunuz ortamda nasıl bir klima sistemi kullanmanız gerektiği konusunda fikir sahibi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Deneyimli ve uzman ekibimiz size ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanabileceğiniz doğru klimayı bulmakta yardım edecektir.